10 توصیه جادویی برای یک رابطه زناشویی شاد

چه چیزی باعث می‌شود یک رابطه زناشویی شاد داشته باشیم؟ در حالی که هیچ پاسخ جامعی برای این سوال وجود ندارد، قطعاً یک سری موارد وجود دارد که به نظر برای تقریباً هر کسی قابل استفاده است. این همان چیزی است که می‌خواهیم امروز با شما به اشتراک بگذاریم. وقتی هر...
چه چیزی باعث می‌شود یک رابطه زناشویی شاد داشته باشیم؟ در حالی که هیچ پاسخ جامعی برای این سوال وجود ندارد، قطعاً یک سری موارد وجود دارد که به نظر برای تقریباً هر کسی قابل استفاده است. این همان چیزی است که می‌خواهیم امروز با شما به اشتراک بگذاریم. وقتی هر دو طرف این مهارت‌های ارتباطی بنیادی را به کار بگیرند، می‌توانند میزان شادی روابط زناشویی‌شان را افزایش دهند.

 

سعی نکنید او را تغییر دهید

در عوض تلاش برای تغییر او، زن یا مرد، خودتان را تغییر بدهید! در اکثر موارد، افراد با این باور ازدواج می‌کنند که می‌توانند طرف مقابل‌شان را تغییر بدهند و او را به یک همسر کامل و بی عیب و نقص تبدیل کنند. در عوض، شما باید همسرتان را همانطور که هست بپذیرید. اگر رفتاری نیاز به تغییر دارد، پس حمایت و تشویق کنید. برای مثال، اگر شوهر شما درباره تمیز نبودن لباس‌ها گله و شکایت می‌کند، به جای اینکه سر او نق بزنید، به او نشان دهید که چطور لباس‌هایش را می‌شورید یا هر چیزی که او نیاز دارد.

برقراری ارتباط را یاد بگیرید
برقراری ارتباط یک عنصر کلیدی در هر رابطه زناشویی شاد و موفقی است. به این معنی که به جای داد و فریاد کردن، در مورد وضعیت‌ موجود با هم صحبت کنید. با نشان دادن احترام، می‌توانید به عنوان یک زوج با هم کار کنید. با این کار، هر دو شما می‌توانید با صحبت کردن طرف مقابل‌تان را بهتر شناخته و درک کنید.

 

صمیمیت را به عنوان بخشی از رابطه زناشویی شاد‌تان حفظ کنید

به خاطر داشته باشید، این شخصی است که شما عاشقش هستید، کسی که می‌خواهید زندگی‌تان را با او به اشتراک بگذارید، که به معنی برداشتن موانع است. صمیمیت یک روش فوق‌العاده برای برقراری یک رابطه نزدیک و پیوسته در طول سالهاست. برای یک رابطه زناشویی شادی که سالها دوام آورده، هرگز اجازه ندهید شعله علاقه و عشق شدیدتان از بین برود.

عیب‌های همسرتان را بپذیرید

هیچ کس کامل و بی‌عیب و نقص نیست. شما باید یاد بگیرید از تفاوت‌های موجود بین خودتان تقدیر کنید. اگر شوهر شما با موهای ژولیده از خواب بیدار می‌شود یا زن‌تان ترشرویی می‌کند، او را علی‌رغم عیب‌هایش دوست داشته باشید. حتی بهتر، یاد بگیرید ویژگی‌های شخصیتی یکدیگر را به عنوان یک مورد سرگرم‌کننده ببینید تا یک مورد ناراحت‌کننده.

یاد بگیرید مسائل جزئی را نادیده بگیرید

حتی یک رابطه زناشویی شاد هم با چالش روبرو می‌شود، چه بزرگ و چه کوچک. به خودتان یادآوری کنید که زندگی کوتاه و با ارزش است. بنابراین، روی مسائل بزرگتر تمرکز کرده و به عنوان یک تیم روی آنها کار کنید و مسائل جزئی‌تر که در دید کلی اهمیت چندانی ندارند را رها کنید.

مطمئن شوید موضوع بحث‌تان را عاقلانه انتخاب می‌کنید

اگر موضوعی را برای بحث انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که موضوع واقعاً مهمی باشد. متاسفانه، بحث‌های حل نشده می‌تواند یک رابطه زناشویی شاد را نابود کند، گاهی هم منجر به طلاق می‌شود. بنابراین تنها در صورتی که مسئله خیلی مهم است، در موردش بحث کنید.

اختصاص زمان برای دوستان هم مهم است

لحظه‌ای فرا می‌رسد که باید زمانی را به صورت جداگانه سر کنید. در این گونه مواقع باید به سراغ دوستان‌تان بروید. این کار به حفظ شخصیت شما کمک خواهد کرد و باعث می‌شود از زمانی که با همسرتان هستید سپاسگزار باشید. حتی در یک رابطه زناشویی شاد و پایدار، غیبت و نبودن یکی از طرفین می‌تواند باعث شود شما احساس عشق و علاقه بیشتری به طرف مقابل‌تان داشته باشید.

انتظار نداشته باشید که بدون تقدیر و تشکر، همسرتان همیشه حاضر و مشغول خدمت باشد

دوباره باید گفت که زندگی بسیار با ارزش است. اگر شوهر شما بیرون از خانه مشغول تعمیر ماشین است، برایش چای یا یک نوشیدنی خنک ببرید. اگر زن شما در تمام طول روز در خانه حضور دارد و از بچه‌ها مراقبت می‌کند، یک پرستار بچه استخدام کنید و همسرتان را با یک قرار شام غافلگیر کنید.

با همسرتان قرار بگذارید

فقط به این خاطر که قانوناً ازدواج کردید، دلیل نمی‌شود که قرار گذاشتن با هم را متوقف کنید. آخر هفته، حتی اگر بچه هم دارید، با هم سر قرار بروید. این اتفاق می‌تواند کار ساده‌ای مثل صرف نوشیدنی در کافی شاپ یا یک شام عاشقانه و رفتن به یک کنسرت موسیقی باشد. نوع فعالیت مهم نیست، بلکه صرف زمان برای شما دو نفر برای داشتن یک رابطه زناشویی شاد بسیار ضروری است.
نسبت به شریک زندگی‌تان بخشنده باشید

شما با شرایط سخت مواجه خواهید شد و وقتی اشتباهی رخ می‌دهد یا باید او را ببخشید یا ازدواج‌تان با مشکل مواجه خواهد شد. مشخصاً، اگر نبخشید ازدواج آسیب خواهد دید. بنابراین، اگر چنین اتفاقی افتاد، غرورتان را کنار گذاشته و همسرتان را ببخشید. اجازه دهید یک روز جدید دیگر را با هم شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به انجمن ایلیک می باشد

در صورتی که سوالی داشتید... با شماره زیر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۵۶۳۶۳۳۴۳ -09159751912


طراحی سایت توسط هشت بیت